21. kolovoz 2019.
Nogomet

1. HNL

Soudani u sudačkoj nadoknadi odlučio veliki derbi

U tvrdoj utakmici kakva se i očekivala Dinamo je na kraju izašao kao pobjednik i tako ostao na šest bodova zaostatka za vodećom Rijekom

Piše: Slaven Matičić

Nogometaši Dinama upisali su sva tri boda u najvećem derbiju hrvatskog klupskog nogometa svladavši momčad Hajduka sa minimalnih 1-0.

Modri su dobro otvorili utakmicu i preuzeli kontrolu posjeda lopte u prvom dijelu, a prva opasnija situacija došla je već u petoj minuti kada Soudani prijeti s ruba kaznenog prostora, ali njegov udarac odlazi malo pored vrata. U 22. minuti vratar domaćih Stipica odlično je reagirao na silovit udarac Jonesa iz daljine, a potom iz neposredne blizine zaustavio ponovno Soudania koji je odbijenu loptu pokušao proslijediti u mrežu rivala.

Hajduk je u prvom poluvremenu više bio koncentriran na čuvanje vlastite mreže, no početkom drugog dijela preuzimaju inicijativu i već u 56. minuti im se to moglo isplatiti da udarac glavom Ercega nije otišao ravno u ruke gostujućeg vratara Livakovića. Domaćini će svakako žaliti i za prigodom defanzivca Šimića koji devet minuta kasnije promašuje iz blizine.

Kraj drugog poluvremena ponovno je pripao gostima koji prijete preko Soudanija i Hodžića, ali ni taj pritisak nije urodio plodom. Iako se činilo kako će Hajduk pod vodstvom novog trenera Carrilla uzeti barem bod na Poljudu i tako malo podignuti atmosferu u svojim redovima, sudačka nadoknada ponovno se pokazala kobnom za Bijele.

Igrala se 93. minuta kada je Soudani napokon došao u čistu priliku nakon ubacivanja Stojakovića, a ponajbolji igrač na terenu, vratar Stipica, mogao je samo pogledom ispratiti loptu u mrežu. Dinamo je prednost od 1-0 sačuvao još nekoliko minuta koliko je preostalo, a u tome su mu pomogli i igrači Hajduka, posebice defanzivac Šimić koji je nepotrebno zaradio isključenje u 96.minuti susreta nakon naguravanja sa Stojakovićem.

Dinamo je ovom važnom pobjedom ostao na šest bodova zaostatka za vodećom Rijekom koja je u nešto kasnijem terminu slavila protiv Istre 1961 također sa 1-0.  Za slavlje na Rujevici pobrinuo se Andrijašević  već u 37. minuti, a do kraja se rezultat nije mijenjao.

Hajduk 0-1 Dinamo (Soudani 90+3)

Rijeka 1-0 Istra 1961 (Andrijašević 37')