1. HNL

Derbi Hajduka i Rijeke bez pobjednika, Dinamo smanjio zaostatak

Susret na Poljudu ponovno su obilježili navijački ispadi - od maskiranog navijača koji je naganjao suca po terenu do transparenata na ćirilici

Piše: Hina/ S.M

U derbiju 24. kola Prve HNL Hajduk i Rijeka su na Poljudu odigrali 1:1 (1:0), dok je u prvom subotnjem susretu Dinamo u Maksimiru uvjerljivo nadigrao Split sa 4:0 (2:0), pa sada vodeća Rijeka ima četiri boda više od Dinama.

U Splitu je Hajduk bolje otvorio utakmicu, stvorio nekoliko prilika i za to bio nagrađen vodećim golom u 31. minuti. Vratar i branič Rijeke Prskalo i Martić su se sudarili u pokušaju otklanjanja opasnosti iz vlastitog kaznenog prostora nakon čega su ostali ležati na tlu, a lopta se odbila na nogu Hamze Barryja koji je uspio pogoditi nebranjenu mrežu.

Napadač Hajduka Marko Futacs je u nastavku promašio nekoliko izglednih prilika za povećanje vodstva, a Rijeka je to uspjela kazniti izjednačenjem u 81. minuti iz kaznenog udarca. Zoran Nižić je izbio loptu s glave Franka Andrijaševića, a sudac Zebec je procijenio kako ga je pritom i zakačio, te je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač 11-erca bio je Roman Bezjak.

No, nogomet je ostao nekako u drugom planu zahvaljujući prepucavanjima navijača. Armada je brodom krenula na pohod u Split, a na tribini na kojoj je bila smještena Torcida osvanuo je transparent na ćirilici "Morem plovi jedna mala barka" uz popratne "Ubij Srbina" povike te paljenje srpske zastave što je već u početku ostavilo dojam kako od nogometa nećemo vidjeti puno.

Navijačka priča nastavak je dobila utrčavanjem maskiranog navijača na teren koji je u ruci držao metalnu šipku te mašući njome naganjao suca Zebeca po terenu. Trebalo je previše vremena da sigurnosne snage reagiraju, a o sporosti njihove reakcije najbolje govori to što je i maskirani huligan odustao i mirno krenuo prema tribini s koje je došao. Da se sve ne bi završilo na tome pobrinuo se još jedan "biser" koji je gađao predsjednika Rijeke Miškovića bocom.

Utakmica je tako pala u drugi plan, navijači su došli na svoje, barem jedan dio njih, a ne sumnjamo kako će konačnu riječ imati i disciplinska komisija.

Dinamo lagano protiv Splita

Nogometaši Dinama pobijedili su na stadionu u Maksimiru momčad RNK Splita 4:0 u prvoj subotnjoj utakmici 24. kola Prve HNL.

Dvostruki strijelac za domaćine bio je Armin Hodžić (12, 61), a prvi pogodak u dresu Modrih nakon povratka u Dinamo postigao je Sammir (35). Bio mu je to ukupno 66. gol za Dinamo u svim natjecateljskim utakmicama. Konačni rezultat postavio je Ante Ćorić (71).

Vodeća Rijeka sada ima 62 boda, četiri više od drugog Dinama, dok je Hajduk treći sa 42 boda, jednim više od četvrtog Osijeka koji u nedjelju gostuje kod Slavena Belupa.